Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Geriausio 2020 metų sezono Žalgirio žaidėjo rinkimai: trumpa statistinė apžvalga


2020 metais aktyviai rinkimuose dalyvavę Žalgirio ultros ir aistruoliai sugebėjo nustebinti net patys save - jų balsų dėka buvo paneigtos visos ligšiolinės rinkimų rezultatų tendencijos ir geriausiu sezono žaidėju buvo išrinktas:
  1. Ne legionierius (pirmą kartą nuo 2014 metų...),
  2. Ne naujokas (anksčiau nominuotas) Žalgirio žaidėjas,
  3. Ne puolėjas, per sezoną įmušęs daugiausia įvarčių.

Akivaizdu, jog ultrų ir aistruolių simpatijų komandos kapitonas Saulius Mikoliūnas nusipelnė dėl paprastai statistiškai nepamatuojamų ar iliustruojamų dalykų - asmeninės charizmos, pasiaukojimo Žalgiriui, individualios žaidimo technikos, viešo autoriteto ir net visus Žalgirio hater'ius tai siutinančio įžūliai savimi pasitikinčio žmogaus charakterio.

Antra vertus, tai nereiškia, jog kova dėl pirmos vietos aistruolių simpatijų reitinge buvo atidėta sekančiam sezonui. Ponai, patikėkite, tai buvo ne šiaip kova. Tai buvo TITANŲ KOVA, vykusi iki "paskutinio biuletenio":
  •  į geriausių sezono žaidėjų sąrašą buvo nominuoti: Saulius - 56 kartus, Hugo - 55, Domantas - 54,
  • 5 balus gavo: Saulius - 23 kartus, Hugo - 20, Domantas - 13.

Akivaizdu, jog šiemet Žalgirio ultros ir aistruoliai, rinkdami Geriausią iš geriausių, deramą pagarbą atidavė ir kitiems dviem Komandos lyderiams - Hugo ir Domantui. Dievaži, galima drąsiai ginčytis, ar bene vienintelis Komandoje europinės Top lygos potencialo puolėjas, nevengiantis paarti totalinio futbolo stiliumi, kartu su tyliai-tyliai, lėtai-lėtai bet į pagrindinį Komandos atakų variklį evoliucionavusiu saugu nebuvo vertesni Geriausio žaidėjo titulo. Bet Populus dixit, Deos fecit... 

Nuo 2016 metų Žalgiryje žaidžiantis Saulius lėtai, bet nuosekliai lipo į aistruolių pripažinimo šlovės olimpą:
2016 m. - 10 vieta,
2017 m. - nenominuotas (!),
2018 m. - 5 vieta,
2019 m. - 3 vieta,
2020 m. - 1 vieta.
Kur kas svaigesnės buvo Jo pagrindinių oponentų reitingų amplitudės. Nuo 2018 metų Žalgiryje žaidžiantis Šimkus iššovė tik šiemet:
2018 m. - 13 vieta, 
2019 m. - 14 vieta, 
2020 m. - 3 vieta.
Bet realiam kosmonauto žygdarbiui iš esmės prilygsta būtent Hugo skrydis į 2 vietą: 2019 m. Komandos debiutantas ... liko išvis nenominuotas.

Prie kitų šių metų rinkimų statistinių įdomybių galima priskirti šiuos faktus:
  1. Iš 23 pasiūlytų kandidatūrų Žalgirio ultros ir aistruoliai įvertino (t.y. bent kartą paminėjo savo biuleteniuose) 17 žaidėjų, 10 iš jų - naujokai arba anksčiau nenominuoti žaidėjai.
  2. Įdomu tai, kad sidabrinės krizės (velniai jos nematė...) laikotarpyje rinkėjai kur kas kritiškiau ir priekabiau vertino nominantus. 2017-2019 m. į galutinį Geriausiųjų sąrašą patekdavo tik 14 žaidėjų. Paskutinį kartą 17 žaidėjų buvo nominuoti tik 2016 metais.
  3. 2020 metų galutinis Geriausiųjų sąrašas unikalus tuo, jog jame be kitų figūruoja net 3 savo laiku Geriausio sezono žaidėjo titulą laimėję asmenys - Liviu Antal ('18), Andrija Kaludjerovič ('16), Mantas Kuklys ('13).
  4. Saulius yra trečias gynėjas, pripažintas Geriausiu sezono žaidėju. Per visą šių rinkimų istoriją Geriausiais sezono žaidėjais yra išrinkti 2 vartininkai, 3 gynėjai, 7 saugai ir 3 puolėjai.
  5. Martinas tapo bene pirmuoju žaidėju rinkimų istorijoje, kuris ne tik gerino reitingus (5 vieta '20 vs. 8 vieta '19), bet ir balsavimo metu sulaukė tiesmukų prakeiksmų už nestabilų žaidimą šiame sezone...

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

UPD.! Geriausio 2020 metų sezono Žalgirio žaidėjo rinkimai. STARTAS!

Nepaisant to, kad šiemetinė kova už A lygos auksą ir LFF Taurę ką tik pasiekė savo kulminaciją ir visas įdomumas - dar prieš akis, deja, pats futbolo sezonas nuosekliai artėja prie pabaigos. Būtent ši aplinkybė sąlygoja būtinybę skelbti geriausio 2020 metų sezono Žalgirio žaidėjo rinkimų startą. Kiekvieno Jūsų, Kolegos, maloniai prašau skirti kelias minutes savo laiko, apmąstant ir įvertinant konkrečių Žalgiriečių pasiekimus bei nuopelnus šiame prieštaravimų pilname sezone. Manau, sutiksite, jog mūsų pripažinimas bei įvertinimas tik sustiprins Geriausiojo iš Jų aukso medalio blizgesį.   Taisyklės nesikeičia jau "n" metų ir yra Jums puikiai žinomos:   1. Geriausią žaidėją renkantis asmuo turi teisę užpildyti vieną biuletenį (atsiųsti vieną laišką arba vieną asmeninę žinutę (toliau – AŽ)).  2. Biuletenyje (laiške arba AŽ) privalomai turi būti įrašytos penkių skirtingų žaidėjų (kandidatų) pavardės, išdėstytos tinkamumo tapti geriausiu žaidėju mažėjimo tvarka.  3. Už pirmą vietą

Geriausias 2020 metų sezono FK "Žalgiris" žaidėjas

Populus dixit.  Deos fecit.  Geriausiu 2020 metų sezono  Žalgirio   komandos žaidėju Pietų IV ultros ir aistruoliai išrinko    Saulių MIKOLIŪNĄ !